Live From Washington, DC – 75,000 To 100,000 Showed Up – “Get America Born Again!” 🙏

Live From Washington, DC – 75,000 To 100,000 Showed Up – “Get America Born Again!” 🙏
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pocket
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

What an amazing day in Washington, DC, together with 75,000 to 100,000 others gathered to pray for our nation. We had around 100 people here from our Jesus Center, with t-shirts printed with the text “Get America Born Again”.

People loved our t-shirts, and with our megaphone, we were preaching the Gospel and calling people back to the power and real life the church needs! We saw many healed and set free. It was a powerful day!

It all started at our hotel, where the first person got set free, and ended late in the evening, at a restaurant where more got set free! It was so powerful!

I will share more about this later….

Help us caption & translate this video!

amara.org/v/C2i18/

want to experience this yourself?

join a school

Want to stay up to date?

Sign up for our newsletter and follow what God is doing around the world through TLR.

I had cluster headaches (aka ‘suicide headdache’)
Navayo wrote a testimony.

The Last Reformation: The Beginning | Slovak

€12.00

Category: ,

Mnoho vecí, ktoré dnes vidíme v cirkvi, je založených na niečom inom ako len na Novom zákone. Často stoja na Starom zákone, tradícii, zvyklostiach v cirkvi a na pohanstve. Je preto veľmi dôležité, aby sme sa my ako Boží ľud pozastavili, bližšie sa pozreli na dnešnú cirkev a porovnali ju s prvou cirkvou, o ktorej môžeme čítať v Biblii. Ak máme uspieť v úlohe činiť učeníkov zo všetkých národov, potom sa potrebujeme navrátiť k „modelu“, ktorý nachádzame iba v Biblii.